Gjak e britma, momenti kur pronari dhunon turistët spanjollë

Δημοσιεύτηκε στις 17 Αύγ 2019
“BalkanWeb” dhe “News 24” kanë siguruar videon e momentit të dhunimit të turistëve spanjollë nga pronari i restorantit në Porto Palermo të Himarë, Mihal Kokëdhima. Videoja tregon momentin e tmerrshëm, kur pronari i lokalit i hidhet me trup furgonit të turistëve, duke goditur me grushte xhamin e përparme të mjetit. Mihal Kokëdhima, që është edhe kushëriri i kreut të Partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima”, arrin të thyejë plotësisht xhamin e mjetit, duke gjakosur dhe dorën e tij, ndërsa ngjarja ka krijuar panik të madh te turistët, të cilët dëgjohen duke bërtitur të tronditur.

Σχόλια

 • Avvv flm artistik horri....shum pohumbni besimin dhe shum tj.tregojn qfar po ndodh ne Durs etj njerz te eger pakultur vin mashtroj n turistit me zingjir ari e genjejn athu dhe shteti mirret mekto qete pasuroheshin.etj

 • Kok dhima ehanre karin

 • Kjo tregon qarte se ata nuk e ndalonin makinen se donin ta vrisnin Ata jane kriminela,Lokalin pse ja prishen kujt I bente dem my lokal?

 • Esht turp qe shiperia ka tipa te tille

 • Ja si kundershtaret ne biznes, te aferm te treshes mafioze Edi Rames, Monika Kryemadhit dhe Lulzim Bashes ja organizuan pucin Mihal Kokllimes: Ne fillim u njohen me guiden shqiptare qe jane pasagjeri ne vend te pare dhe shoferi. Pastaj pasi e biseduan me shoferin dhe drejtuesin e kesaj guide u thane se do u ofronin nga 15000€ per shoq vec te detyronin Kokllimen te nxehej dhe te bente ndonje xhest dhune ne gjaknxehtesi. Me te realizuar ndonje skene te papershtatshme ata do ta burgosnin Kokllimen dhe do i shembni rezortin turistik, nje rosterant dhe nje hotel dy katesh me disa dhoma. Ata pranuan. Filiali turistik ku keta te dy punonin u gjeti nje grup spanjollesh per t' i shoqeruar. Gjate rruges te dy shqiptaret e guides u thane spanjolleve se njerzit e kesaj zone ishin te mire por shume gjaknxehte. Megjithate ne do ju shpjeme per dreke tek dikush qe eshte shume i qete dhe gatuan shume mire. Keshtu, ata e shpune grupin spanjoll tek Kokellima, nje burre serioz, i sinqerte, me guzhine me shije deti te shkelqyer, por po t' ja shkelje rregullat, sidomos kur behej fjale per mos pagese parashe, te vriste. Pasi u ulen ne tryeze erdhen kamarieret dhe turistat bashke me guiden shqiptare porositen ushqim dhe pije. Sipas kamariereve porosia i kapte 200€. Ne momentin qe u shfaq Mikhail Kokllima, guidat shqiptare ndryshuan xhehre, aq sa u duken ne syte te turisteve spanjolle sikur po cmendeshin nga frika. Njeri nga turistet pyeti se c' kishte ndodhe, dhe shoferi i tha se ky burri qe sapo iku ishte vellai i pronarit ose bashke pronare dhe se ishte drogaxhi i rrezikshm, qe ne cdo rast mund t' i godiste ose qellonte me arme. Bejme mire te ngrihemi pa rene ne sy tha djali guide i sediles se pare. Pasi kamarieret moren porosine prej 200 € dhe u larguan, turistat spanjolle bashke me dy guidat shqiptare iu drejtuan furgonit. Kur keta po i afroheshin furgonit kamarieret erdhen me porosi dhe gjeten dy tavolinat e bashkuara bosh. Menjehere lajmeruan Mikhailin i cili u vu ne levizje per t' i kerkuar dhe per t'u thene se porosia ishte gati. Kokllima i arriti teksa turisti i fundit po hypte ne furgon. Ai foli me shoferin qe kishte xhamin e ulur dhe i tha se pse po iknin, dhe ushqimet e pijet ishin gati, dhe se nese nuk kishin kohe te hanin duher te paguanin. Shoferi bertiti ne anglisht, no, no. Cfare ka i thane turistat?. Kerkon lek tha shoferi, me protekstin e grabitjes. No, bertiten turistat. Go, ec, i bertiten ata shoferit. Nderkohe qe shqiptari ne sedile te pare i tha njerit prej turistave - filmo, dhe ajo filloi te filmonte. Kokllima i nxehur edhe me shume u shtri para furgonit, pastaj u ngrit dhe hipi mbi pjesen e parme siper motorrit, dhe u tha se deri sa te vinte policia nuk do iknin. Por shoferi ua perktheu turistave se Kokllima u tha, se nuk do levizni deri sa te vijne shoket e mij. Ua tregoj une pastaj. Dhe shqiptari ne vend pare i tha shoferit ne anglisht nisu se do vine te na vrasin. Shoferi u nis nderkohe qe Kokllima qendronte siper turinit te furgonit ku ne cdo moment mund te binte. Pasi i tmerruar nga frika se do binte , sic shifet edhe ne kamer, ju lut shoferit te ndalonte, ky i fundit vazhdonte te ecte. Kokllima i frikesuar se do binte dhe nga pamundesia per t' u kapur, filloi te godiste xhamin e parme me grusht ne menyre qe te kapej ne kroskot, pjese e kallcukut rreth timonit. Nderkohe puna po shkonte sipas planit te shqiptareve dhe ne kete kohe shqiptari ne sedile te pare fillon e ben vidio, duke shpalle te dhunshem publikisht biznesmenin Kokllima. Nga ana tjeter, Kokllima ishte ne proces legalizimi dhe kishte 15 vite qe lokalin se kishte shembe njeri. Por me t' u publikuar vidioja qe e nxirrte Kokllimen si gogol te turistave dhe me te gjete protekstin se Kokllima ishte i dhunshem dhe se kishte sulmuar turistat dhe se ishte nje vrases, u mor vendimi i perbashket qe t' i shembet lokali, dhe madje sa me shpejt. Sepse ai qe i kishte paguar te dy shqiptaret per kete puc shume shpej do te ndertoje vete nje kompleks shume katesh. Ketu ka disa aksionere si nga qeveria ashtu edhe opozita qe do perfitojne dhe do jene pjese e ketij kompleksi. E shifni pse nuk flet opozita, sepse ka gisht ne te, bashke me disa kryesocialiste. Pra cdo gje ishte puc, dhe ketij i rrembyen pronen dhe e burgosen. Kur them pronen, them truallin. Dhe shifni se seshpejti do kemi kompleksin e madh, me disa ndertesa shumkateshe, kurse kokllima ne burg dhe simboli me i keq i turizmit. Por a do vije dita qe e verteta te zbardhet dhe pergjegjesit te shkojne ne burg bashke me dy guidat, kurse Kokllimes t' i kthehet trualli dhe ti demshperblehen ndertesat?! Kete le t' ja leme kohes. Por Kokllima u burgos, humbi pronen dhe u shpall armiku i turisteve vetem se po kerkonte sqarim per mospagesen, por i interpretuar si gogol nga guida shqiptare qe e organizoi cdo gje, sepse ishte e paguar rende, ra ne gracke dhe mbaroi..... ....(shkeputur nga libri " Elita Vrasese").....

 • Tani sa u ktheva nga Saranda,vend dhe njerez te mrekullueshem,kudo qe isha!Njerez te till jan perjashtime si kudo ne bote.Prandaj reagimi nga Shqiptaret dhe Politika ka qene korrekt! Te flasim per nje te Qmendur dhe asgje me shumë! Shqiperia ka qene eshte dhe do mbetet si vendi me i bukur qe kam vizituar bdonjeher!

 • Kyy njeri esh shqiptar dhe nuk duhet ti shmangemi kesaj. Kshu e kemi edukuar ne mor qelbesira. Rama ik mor morr. Ky nuk esh grek esh i joni dhe kshu bejm ne gjithmon kur na kritikojn. Mesoni o njerez beni ndonje shkolll guzhine.

 • NA TURPËROI NË GJITHË BOTËN PËR 1 PESHK😠

 • Oshte turp te komentosh per ket injorant se reklame i bojm Nqs funksionon shteti jepi nja 7-8 vite burg dhe te boj prap po ja mbajti b.....

 • Vriteni moterrqiren

 • Po per nje plesht, dogji jorganin gomari?

 • Ky qenka KOKËFORTË, ju lumtë.... Shqiptar tipik.....Përshëndetje KOMANDOSIT.

 • Ik moj kurv qe flet se nk di ti japesh fr lajmet

 • Respect per shoferin dhe denim per at zombi se as kafshe si thua dot se ofendohen kafshet,, uroj te ket sa me shum taksist dhe njerez kshu qe te ndihmojn ne kshu raste por per fat te keq ne shqiperi esht shtuar numri i zombive 🤦‍♀️

 • Hej nonen ja u shkerdhevt bota juve e rac e flliqt

 • 5 minutèshi jon i famshèm.tani bjeri kokès me grusht.

 • Albanien is Not Good

 • Legene jini ju qe perdorni fjale te ndyra ai eshte nje njeri qe mbrojti te drejtat e tij nuk vodhi nuk shiti droge .ok

 • ta qifsha kokdhimin e nanes

 • Spain will never let Kosovo into United Nations and European Union,at least not after this. One of the tourists was close friend of spanish government officials and CEO of ONO telecomunication company( worth 7 bilions euros), Albanian was and will stay black hole of Europe,they will destroy them selves without Hellas and Serbia.

  • The Spanish touristes maked an interview saying that they had a great time in Albania. They said that people were fantastic (other than that crazy dude of the car) and that a single crazy man does not represent all the country. They said that for sure they will come back in Albania so you, my dear retarded servian, can eat our shit, oh wait a minute, you can't, even that, it's too holy for your kind.

 • Kti sa vite ka fituar leke tia marrin prap bythqire ta len si morracak

 • Po freno qija motren fute posht makines rop qirin i qifsha motren mu ne pidh psikopati karit kte ta vesh para makines dhe 1 her e te ikesh me 300 klm ne ore te behet copa copa vorepiriot kari

 • Duket ca populli jemi qe nga komentet...

 • Koke Kari Te qifsha motren ti meriton Plumin moterqir

 • Qijani n'en ketij legeni turp

 • Ca hesht Ky kafsh Futeni ne burg qenin se ka shkadhuar nga trut ky

 • ωραία γλώσσα έχετε

 • *THUAJ QE VIDEO ESHTE EXLUSIVE NGA MUT 24 SE E KENI ZAKON JU*

  • Na turperoi kombin ky i cmenduri per lek

 • Fuck the albanian

  • he is ''greek'',tho. So,fuck greeks!

 • per kriminelin vetem burg

 • O idiot o psikopat se bene burri keshtu per nje porosi na morre fytyren .

 • Kok dhiri !!! Jo kokdhima

 • Per cfar u zun kta

 • Na flliqi....ca droge ka pir ky palla🔫🔫🔫🔫

 • E vertet qe primari lokalit ka gabuar. Che esht sjell ne menyr shpellare se Jan organet kopetente qe duhet te nderhynin. Por ne te njejten koh duhet denuar ai hajduti me syza ne krah te pasagjerit. Duket si terorist che sillet si kriminel. Shpresoj qe drejtesia shqipetare ti japi denimin e duhur ketij persini te jasht ligjshem. Sepse ky jep nje figur te keqe per shqiperin dhe gjith shqipetaret.

 • Bravo i qoft shoferit per durimin e per mbrojtjen e turisteve aj duhet te ndeshkohet me heqje te drejte restauranti e te shkoj bari dhish ky barbar

 • Pse nuk e jepni te plote videon o kanal kurve? Shtet, media dhe popull kar qe mbron te huajt. Te isha une dhe te ma benin ashtu do ja kisha futur plumbin te bythe ketyre rrobqirave te huaj. Toka Shqiptare ka vuajtur nga pushtuesit e huaj.Rrobte ne pidh gjith te huajve

 • o mihal o bythqim fajin e kan ata qe ste qin robt ty aty ku ishe.

 • I can say that he is a psycho

 • Mbaeeeee mbaeeee hahahahha

 • E tmerrshme!Dem i madh per turizmin dhe gjithe shqiptaret.Perjete te mos lejohet te kryeje aktivitet turistik.Qeveria duhet te kontrolloje e verifikoje gjendjen psiqike e morale para se tu jape licencen.Njerez te dhunshem si ky duhen hedhin nga shkembi.Mind te jete edhe akt i qellimshem.Akte te tilla antishqiptare greket i organizohen dhe paguajne mire.Nga "Kokedhjeret"mund te presim edhe me keq..

 • Po pse njuz 24 e zbuloj ate vidjon a po thjesh qytetari vet e beri publike

 • Pty te qifsha rracen e ndyr

 • Ftyr muti shko ne serbi tiqifsha robt

 • Yu ti qifsha robt e poshter po ikeq qenke na qite hijen e keqe o rac muti

 • prishja bisnesin kti grekut

 • Nije on kriv. Zasto ne stanu,mozda bih sisao sa auta. kako da sidje pri onoj brzini.

 • What happen???

 • Xhaxhi ju ka lon me pasoja. Edhe kosoven e ka lon n duar t sllavëve.

 • Bravo na e qitet faqen e zez en sloveni , Bravoo 🥳🥳🥳 festoni

 • Ky është pronari i restorantit panorama në Himarë. Pronari ka një reputacion për të sulmuar mysafirët dhe turistët, ai madje tërhoqi një armë në njërën prej tyre. Kontrolloni atë në Tripadvisor.

 • Filmi me zombi 🤪🤣😂

 • Ksaj i thon: Who let the dog out hum hum hum hum hum. Hajd mo se te gjith ne shqiptaret kemi nje damar. Vari k Evropes e kush sna pranon. Nuk duhet ta hedhim posht njeri tjetrin. Si thot Sala ne asnje menyr. Maaaaaan I with to love my people 1sr then the rest. But it ain’t looking good

 • T dhjefsha fast and fourios ahhababababa

 • Po qysh more makina plot persona mrena prej ni njeri po tuten...pse se kan ndal makinen e ton bashk me qetsu njerin...qfar tucana...

 • Policia ku lesh eshte

 • Uaaaa sa turp

 • Sa turp pronar trap

 • Sa debil shqiptar policia ku eshte reee

 • Ju qe e komentoni edhe se kuptoni se qa fshehet mrapa, se kaq tru keni ,veq kuptoni se qa ju thojn mediat , duhet t kuptoni se asni njeri nuk reagon kshu kot , ata jan qu e ik pa pagujt edhe kan dasht ta shtypin me makin po aj ka kcyer dhe ka gjuajtur ne makin , ata legenat as nuk jan nal hiq ,ky burr ka qen tu rreziku jeten ,, m thuj pak si do veproje t ishe n vendin e tij??